0918 882 180              info@sportino.sk         Predajňa Trnava

Základné tipy pre poker

Základné tipy pre poker

V dnešnom článku sme si pre Vás pripravili niekoľko základných tipov pre poker! Pomocou týchto tipov sa zlepší Vaša hra a ako hráč nadobudnete väčšie sebavedomie.

Pozrime sa teda na to!

Začínajte hrať s nízkymi stávkami

Hry s nízkymi stávkami môžu byť pre hráčov nezaujímavé, ale ak s pokrom začínate, určite odporúčame začať práve s takýmito hrami. Cieľom je predsa naučiť sa rôzne pokrové stratégie, nie minúť všetky peniaze. 

Pri nízkom stávkovaní sa budete cítiť príjemnejšie, pretože sa nebudete báť straty príliš veľkej sumy. To znamená, že prehra nebude pre vás taká bolestivá a demotivujúca. Zameriate sa na samotnú hru a nie na stávku, ktorá je v nej vložená. Pamätajte, že k zlepšeniu môže prísť len praxou. 

Ak hráte hru s nízkymi stávkami, je viac pravdepodobné, že hráte so seberovnými protivníkmi. Pri vysokých stávkach riskujete, že ostatní hráči sú v hre zatiaľ oveľa lepší a zvyšuje sa riziko prehry. 

Neponáhľajte sa

Dôležitým pravidlom pri hraní pokru je neponáhľať sa pri rozhodovaní. Veľkou chybou aj pokročilejších hráčov je premárnenie šancí k výhre nerozvážnosťou. Preto si doprajte dostatok času na to, aby ste sa rozhodli, ako budete v hre pokračovať. Na začiatku môže byť pre hráča príliš zložité myslieť na všetky faktory naraz, preto je dôležité trénovať.

Premýšľajte o súperových kartách

Pri pokri je dôležité zamerať sa nie len na svoje karty, ale sledovať aj oponentov. Sledujte mimiku hráča, koľko času potrebuje na rozhodnutie a rôzne ďalšie detaily. Na začiatku je to naozaj náročné, ale nezabúdajte, že poker je veľmi komplexná hra, ktorú sa nedá ovládnuť behom jedného dňa či týždňa. 

kk

Snažte sa čo najviac sústrediť

Sústredenie je pri pokri kľúčové, preto je potrebné ho trénovať. S pribúdajúcim časom klesá aj koncentrácia človeka. Pri hre je veľmi dôležité vyvarovať sa faktorom, ktoré by vedeli vaše sústredenie ohroziť. Patrí sem napríklad nuda, ktorá môže nastať, ak vám nechodia vhodné karty. Takisto je potrebné sa zbaviť alebo aspoň naučiť sa nereagovať na rôzne rozptýlenia - môže to byť napríklad hluk, mobil, okoloidúci ľudia či dokonca súper. 

Naopak, zlepšiť vašu koncentráciu môže napríklad zameranie sa len na jedného alebo dvoch súperov. Ak sa snažíte zamerať na viacero súperov naraz, rýchlejšie sa vyčerpáte. Až keď vám nerobí problém sledovať dvoch protihráčov, môžete začať sledovať aj ostatných. Tento proces môže nejakú dobu trvať, ale určite to z vás postupne urobí lepšieho hráča pokru. 

Takisto môže pomôcť, ak sa začnete rozprávať sami so sebou (najlepšie ale len "v duchu"). Skúste sami analyzovať hru, ktorú ste videli alebo práve odohrali. Ak ste práve urobili správny krok, pochváľte sa. Vďaka nej sa posilní vaše sebavedomie a budete sa cítiť pri hre lepšie. 

Hrajte len keď sa cítite dobre

Pri hre hrá veľkú úlohu vaše fyzické a duševné zdravie. Ak sa napríklad pred hrou príliš najete, vaše telo sa bude vo veľkom sústreďovať na trávenie, čo môže oslabiť funkcie mozgu. Nedostatok spánku, bolesť či nejaké iné nepokoje môžu vo veľkom narúšať schopnosť sústrediť sa. 

Pred hrou sa snažte dostať do správneho duševného nastavenia. Ak sa vám celý deň nedarí a chcete sa pomocou pokru len odreagovať, bude to mať vplyv na celú hru. Hry sa zmocnia emócie a racionalita zostane v úzadí. Emócie sú pri pokri nežiadané. 

Je prirodzené, že pri viacerých prehrách sa začnete cítiť nahnevaní alebo sklamaní. Je ale dôležité sa naučiť s tým pracovať a ak je treba, hru ukončiť. Pokračovať v hre pri zlej nálade nemá cenu. Ak je potrebné, kľudne si urobte medzi hrami pauzu.

Výborných hráčov pokru spája schopnosť vedieť pracovať s emóciami. Skúsení hráči vedia vycítiť psychické rozpoloženie protihráča a vedia z toho vyťažiť čo najviac. 


Naša ponuka

Vďaka nám si viete pokrej zahrať aj prostredí vášho domova. V našej ponuke nájdete veľký výber pokrových stolov a podložiek na poker, pokrových kufríkov, žetónov, karty a iného príslušenstvo, nielen pre začiatočníkov, ale i profi hru.

Kliknutím na zelený rámček sa presuniete na našu pokrovú ponuku.

Poker na sportino.sk

Kliknite TUVeríme, že sa Vám článok páčil a že niektoré triky využijete pri samotnej hre. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať, radi Vám poradíme.

Nezabudnite si pozrieť aj naše ďalšie články súvisiace s pokrom.