0918 882 180              info@sportino.sk         Predajňa Trnava

Výhody hrania šípok

Výhody hrania šípok

Ešte 30 rokov dozadu boli šípky spájané len s krčmami, alkoholom a bezduchým trávením voľného času. Postupom času však šípky získali status plnohodnotného športu, ktorý v sebe skrýva mnoho nie len zdravotných výhod. Aby sme tento modernejší názor na šípky umocnili, rozhodli sme sa tento článok venovať práve výhodám hrania šípok.

Poďme sa spolu pozrieť na to, prečo je dobré hrať šípky.


TENTO ŠPORT:

Zlepšuje koordináciu ruky a oka

Šípky vyžadujú presnosť hodov a tú získate len dlhodobým tréningom. Zvyšovanie presnosti vašich hodov je znakom toho, že došlo k zlepšeniu vašej koordinácie ruky a oka, ktorá je určite výhodou aj pri vykonávaní iných športov či pri každodenných aktivitách.

Je dokázané, že koordinácia ruky a oka sa zvyšujúcim vekom zhoršuje, preto práve hranie šípok vám pomôže si túto schopnosť udržať v dobrom stave čo najdlhšie.

Stimuluje mozog

Najpopulárnejšie šípkové hry sú 501 alebo 301, kde pomocou sa hádzania šípok musíte dostať až na 0. Pri hre využívate matematické operácie a to hlavne odčítanie - časté aplikovanie týchto matematických operácií poskytuje skvelé cvičenie pre váš mozog. 

Zlepšuje koncentráciu

Pri hraní šípok je potrebné, aby sa hráči vedeli koncentrovať. Pri hádzaní sa hráči musia dostať až do takmer meditatívneho stavu, vďaka ktorému sú schopní ignorovať všetky rušivé vplyvy a zamerať sa na cieľ. Ak sa náhodou hod nepodarí, je dôležité zachovať si chladnú hlavu a porozmýšľať nad tým, aké ďalšie kroky je potrebné podniknúť, aby sa zvýšili šance na výhru.

Schopnosť sústrediť sa, ktorú získate z hrania šípok, využijete pri akýkoľvek situáciách v bežnom živote.

Zlepšuje strategické myslenie

Šípky sa môžu zdať ako jednoduchá hra, ale v skutočnosti vyžadujú od hráča logické a strategické myslenie. Hranie aj iných strategických hier, ako je napríklad solitér, môže pomôcť aj pri hraní šípok. 

Najbežnejšie šípkové hry zahŕňajú taktickú hru - každý hod je vlastne taktickým krokom.

jjj

Znižuje stresové napätie

Pri hre sa hráč snaží odpútať od všetkých rušivých faktorov a udržiava si myseľ čistú a pokojnú. Dobrý hráč takisto nedovolí, aby jeho hru ovplyvňovali akékoľvek negatívne myšlienky. Pozitívny pohľad na hru je jeden z kľúčových faktorov vedúcich k úspechu. Hranie šípok pomáha hráčovi sa lepšie kontrolovať aj v rôznych iných životných situáciách.

Šípky môžu byť skvelým prostriedkom, ako si oddýchnuť po náročnom dni, pretože je to jednoducho zábava. A to hlavne ak hráte so svojimi priateľmi či blízkymi. 

Zlepšuje sociálne zručnosti

Šípky ako aj iné športy poskytujú skvelý spôsob, ako spoznať nových ľudí a takisto utužovať puto medzi priateľmi. Nehrajte len sami doma, ale radšej pozvite k sebe pár priateľov a užite si hru plnú zábavy, alebo naopak vybehnite von a hrajte hru niekde na verejnom mieste. Socializácia pomáha človeku udržiavať sa v dobrej nálade a v dobrom psychickom zdraví.

Zvyšuje sebavedomie

Začiatky hrania šípok môžu byť ťažké, hlavne keď sa vám nedarí triafať cieľ, tak, ako by ste chceli. Tréningom sa však postupne v hre zlepšujete s čím prichádza aj dobrý pocit. Ako si postupom času (hlavne po zaslúžených výhrach) začnete všímať, že sa v hre zdokonaľujete, uvidíte, že aj vaše sebavedomie porastie.

Šípky navyše vyžadujú vykonávať akciu medzi ďalšími ľuďmi, ktorí sa na vás pozerajú, čo môže byť spočiatku nepríjemné. Postupom času si však na to zvyknete a to aj vďaka tomu, že si začnete byť sám sebou istejší. Toto zdravé sebavedomie využijete nie len pri hre, ale v takmer každej oblasti života. 

Zlepšuje fyzickú kontrolu nad telom

Šípky vyžadujú od hráča primeranú kontrolu nad vlastným telom. Pri hre musíte držať ruky, nohy a vlastne celé telo v primeranej polohe, čo si vyžaduje veľkú kontrolu a stabilitu.

Iba krátka strata rovnováhy alebo chyba pri držaní tela môže viesť k netrafeniu cieľa a následne k strate šance vyhrať hru. 

Naša šípková ponuka

U nás nájdete veľký výber soft aj steel šípok a príslušenstvo k šípkam, takisto aj sisalové a elektronické terče, náhradné diely, hroty, letky, násadky, puzdra, ochrany terčov a iné doplnky. 

Kliknutím na zelený rámček sa dostanete na našu šípkovú ponuku.

Šípky na sportino.sk

Kliknite TU
Veríme, že sa Vám článok páčil a že sme vás presvedčili, že hrať šípky sa naozaj oplatí. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať, radi Vám poradíme.Nezabudnite si prezrieť aj naše ďalšie články o šípkach.