0918 882 180              info@sportino.sk         Predajňa Trnava

Priestor okolo biliardu

Priestor okolo biliardu


Pri výbere biliardového stola musíme zvážiť, koľko priestoru v miestnosti pre neho máme. Veľakrát si ľudia kúpia biliardový stôl, ktorý sa im síce zmestí do miestnosti, ale nemyslia na to, že aj okolo stola je potrebné mať dostatok miesta, aby hráči mohli strieľať zo všetkých strán. 

Pozrime sa teda na to, koľko priestoru je potrebné si v miestnosti vyčleniť, aby hráči pri hraní biliardu neboli nijak obmedzení!

Ako na to?

Pri vyčleňovaní miesta pre biliardový stôl musíme zvážiť rozmery hracej plochy plus dĺžku tága. Štandardné tága majú dĺžku cca 145 cm, a preto sú rozmery odporúčaného priestoru počítané s takýmto rozmerom tága. Ak použijete kratšie tágo, budete potrebovať menší priestor.

oo
oo

Vyskúšajte si sami, koľko priestoru potrebujete

Prirodzene, merania z tabuľky sa môžu líšiť, vzhľadom na to, že každý človek má iný postoj pri hraní biliardu. Jedným zo spôsobov, ako určiť množstvo priestoru, ktoré pri hraní potrebujete, je vymerať si miesto, kde plánujete umiestniť stôl. Označte si v danej miestnosti oblasť, v ktorej bude stôl, a zaujmite štandardný postoj pri hraní biliardu nad oblasťou. Veľmi rýchlo zistíte, či máte dostatok miesta pre navrhovaný biliardový stôl.

Čo s prekážkami?

Veľmi často sa nám stane, že v miestnosti, kde chceme uložiť biliardový stôl máme prekážky - nábytok, či stĺpy. 

Pri nízkych prekážkach (kreslo, zábradlie, stolík,...) môže byť minimálny priestor medzi okrajom stola a prekážkou zúžený na 80 cm.

Pri vysokých prekážkach (stĺpy, krb, vysoký nábytok) potrebujeme pri štandardnom tágu minimálne 130 cm, pri menších tágach môže byť aj menší priestor.


Ak chcete nad biliard zabudovať osvetlenie, ideálna výška je 160 cm od zeme.

hh


Veríme, že s nami si vyberiete biliardový stôl, ktorý dokonale zapasuje do vašej miestnosti či už rozmermi alebo dizajnom.


Nezabudnite si pozrieť článok, v ktorom sa dočítate o verziách biliardu a našej ponuke biliardových stolov. Takisto sme pre Vás pripravili článok o tágach z našej ponuky.


V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať, radi Vám poradíme!

Páčil sa Vám tento článok?