Poznáte hru Kubb?

Poznáte hru Kubb?

Kubb(Vikingský šach) je stará drevená vonkajšia vikingská hra, ktorú tvoria 4 špicaté drevené kolíky na vymedzenie hracej plochy, 6 kubbov (kvádre),1 kráľ a 6 kolíkov, s ktorými sa hádže. 

Kubb je nenáročná hra skutočne pre každého - môžu ju hrať deti, dospelí i seniori. 

Pravidlá hry Kubb sú jednoduché, na ich naučenie Vám stačí pár minút. Buďte si istý, že s hrou v Kubb zažijete veľa zábavy s vašimi priateľmi!

kubb

Pravidlá hry Kubb

  • Hru môžu hrať 2 až 12 hráčov (1 tím má max 6 hráčov)
  • Hracie pole, ktoré je vymedzené 4 kolíkmi, má rozmer 5 x 8 m alebo 8 × 10 m.
  • Každý tím umiestni svojich päť kubbov na základnú čiaru.
  • Kráľ sa umiestni doprostred hracieho poľa .
  • Každý tím stojí za svojou základnou čiarou. O tom, ktorý tím začne rozhodne to, ktorý hráč z tímu hodí drevený kolík bližšie ku kráľovi.
  • Prvý tím začína hru tým , že sa snaží zraziť súperových kubbov svojimi šiestimi kolíkmi.  Kolíky sa môžu držať len za koniec a hádzať iba spodným hodom. Rotovanie a priečne otáčania je zakázané.
  • Druhý tým potom hádže všetkých zhodených kubbov do polovice hracieho poľa, ktorá patrí prvému tímu. Následne prvý tím postaví kubbov znovu do vzpriamenej pozície na miestach, kam dopadli. 
  • Hráči majú dva pokusy na úspešné vhodenie kubba do súperovej polovice -  ak sa to nepodarí , protiľahlý tím môže umiestniť príslušného kubba kamkoľvek do svojej polovice hracieho poľa.
  • Teraz začína druhý tím  zrážať súperových kubbov svojimi šiestimi kolíkmi . Ako prvý však musí zasiahnuť „terénny kubb“ - ten, ktorý bol práve umiestnený.  Až potom, čo sú zhodené všetky terénne kubby , je možno porážať kubba na základnej čiare. Ak je jeden z nich porazený skôr, musí sa vrátiť späť na základnú čiaru. 
  • Hra trvá dovtedy, kým jeden tím neporazí všetkych súperových kubbov. Až potom smie tím zaútočiť zostávajúcimi kolíkmi na kráľa. Ktokoľvek sa dotkne kráľa skôr, hru ihneď prehráva.

Naša ponuka

Záhradná hra Buffalo Kubb econo

Vonkajšia rodinná / tímová hra pre 2-12 osôb, ktorú viete hrať na tráve, v záhrade, parku, na pláži či v kempingu.

Obsah balenia:
1 x kráľ veľkosti 30x7x7cm
10x Kubb rozmer 15x6cm
6x palice na hádzanie
4x rohové palice
Praktická prenosná taška

obr

Philos Kubb Original 31x28cm bukové drevo

Hra je vyrobená z bukového dreva.Veľkosť kráľa je 300 x 70 x 70 mm, 10 Kubbov veľkosť 150 x 55 x 55 mm, 6 guľatých kolíkov s rozmermi 300 x 40 mm, 4 Drevené stožiare o veľkosti 300 x 20 mm

Balené v bavlnenej taške
Odporúčaný vek od 8 rokov


o

Drevená hra Philos Kubb Numbers

Kubb s číslami vyrobený z borovicového dreva. Hrá je vhodná pre 2 až 8 hráčov. Údaje na kubboch, ktoré ste získali, sú vaše skóre. Odporúčaný vek je od 6 rokov.

Balenie obsahuje:
12 driev 150 x 55 mm
1 kolík na hádzanie 250 x 55 mm
Taška na prenášanie


o

S nami si hru obľúbite!

Veríme, že si hru obľúbite a zažijete s ňou príjemné chvíle s priateľmi či rodinou!

Nezabúdajte, že hra Kubb nie je len o šikovnosti a dobrej muške, ale aj o správnej taktike!

Páčil sa Vám tento článok?