0918 882 180              info@sportino.sk         Predajňa Trnava

Naše biliardové stoly

Naše biliardové stoly

Baví vás Biliard? Chceli by ste si zaobstarať vlastný biliardový stôl do vašej domácnosti alebo firmy? Tak to ste na správnom mieste!

Ani tento týždeň nechýba v našom článku ukážka našej pestrej ponuky, tentokrát biliardových stolov na rekreačné i profi využitie! 

Ešte pred tým, ako sa pustíme do prezentácie našich produktov, si predstavíme základné druhy biliardu!

Druhy biliardu

Celkovo existuje asi 35 druhov biliardu, z toho medzi základné patria:

Pool (americký biliard) - je biliard so šiestimi košmi (dierami),ktorý sa hrá s 1 bielou a 15 očíslovanými guľami s veľkosťou 57,2 mm. Cieľom hry je umiestniť 15 gúľ do dier v číselnom alebo vopred určenom poradí. Najrozšírenejšia verzia amerického biliardu sa nazýva eight-ball (osmička). 14 gúľ je rozdelených do dvoch skupín - 7 je jednofarebných a 7 s pásikom, čierna guľa s číslom 8 nepatrí ani do jednej skupiny. 

Karambolový biliard (Karambol, Francúzsky biliard) - hra hraná na plátnom potiahnutom stole bez dier a s ostrými pogumovanými hranami. Karambol môže hrať jeden alebo viacerí hráči. Hrá sa s 3 guľami s veľkosťou 61,5 mm, pričom jedna je červená a dve sú biele. Na rozlíšenie bielych gúľ je na jednej čierna bodka. Každý hráč má pridelenú svoju bielu guľu a tágom udiera iba do nej. Cieľom hry je trafiť svojou guľou zvyšné dve. Karambol je ideálny prostriedok prípravy na všetky ostatné disciplíny biliardu.


Snooker - hra s anglickými koreňmi, ktorá sa hrá s 22 guľami s veľkosťou 52 mm (15 červenými, jednou žltou, zelenou, hnedou, modrou, ružovou, čiernou a bielou guľou). Každý hráč má za ciel dostať do košov striedavo červené a farebné gule. Ak sa farebné gule dostanú do koša, na stole ich nahradia na pôvodnom mieste nové, červené sa na stôl nevracajú. Za každú guľu získa hráč iný počet bodov - červená je za 1 bod, z farebných je najhodnotnejšia čierna guľa za 7 bodov.


Anglický biliard (8-pool) - je odvodený od amerického biliardu a prispôsobený stolom menších rozmerov. Hrá sa so 16 guľami s veľkosťou 50,8 mm: 7 červenými, 7 žltými, 1 čiernou a 1 bielou. 

O

Naša ponuka biliardových stolov

U nás nájdete široký výber biliardových stolov pre domácnosti, rekreačné, ale i profi využitie. V ponuke sú rôzne prevedenia a veľkosti biliardových stolov, s možnosťou využitia aj na komerčné účely. 

 

Rekreačné biliardové stoly s MDF doskou

Biliardové stoly s doskou MDF, ktoré sa dajú využiť hlavne na rekreačné účely: v domácnosti, na chate, v klubovni, v škole. MDF doska sa dá vybrať v rôznych farebných prevedeniach, veľkostiach. Výhodou týchto stolov je, že sú ľahšie a cenovo dostupnejšie. 

CELÚ NAŠU PONUKU BILIARDOVÝCH STOLOV S MDF DOSKOU NÁJDETE TU!

 

Bridlicové biliardové stoly

Biliardové stoly s bridlicovou doskou sú určené už na profesionálne účely, pre hráčov, ktorí ocenia kvalitu, odolnosť a náročnosť. Stoly sú vyrábané na zákazku v rôznych veľkostiach, dajú s prispôsobiť Vášmu interiéru, bridlicová plocha je buď jednodielna alebo trojdielna.

CELÚ NAŠU PONUKU BRIDLICOVÝCH BILIARDOVÝCH STOLOV NÁJDETE TU!

Nezabúdame ani na najmenších hráčov

Detské biliardové stoly

V našej ponuke nechýbajú ani detské biliardové stoly, s ktorými sa zabavia nie len deti!  Výhodou týchto stolov sú ich menšie rozmery, vďaka ktorým je ich možné kdekoľvek umiestniť. Ponúkame i veľmi obľúbené multifunkčné stoly, ktorých súčasťou je okrem iného aj biliard.

CELÚ NAŠU PONUKU DETSKÝCH BILIARDOVÝCH STOLOV NÁJDETE TU!

Kontaktujte nás

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať, radi vám poradíme!

Ročne predáme vyše 1000 hracích stolov, neváhajte a zaobstarajte si jeden aj vy!

Páčil sa Vám tento článok?