0918 882 180              info@sportino.sk         Predajňa Trnava

Letky na šípky

Letky na šípky

V dnešnom článku sme sa rozhodli venovať jednej z podstatných častí hracej šípky - Letkám. Spolu sa pozrieme na to, aké sú základné typy letiek podľa tvaru a aké letky nájdete v našej ponuke! Poďme na to!

Základné typy letiek

Poznáme niekoľko základných tvarov letiek, avšak všeobecne platí, že pri ľahkých šípkach sa väčšinou využívajú letky s užšou a menšou plochou a pri ťažkých naopak.

V minulosti sa vyrábali letky z páperia alebo papiera, dnes sa na výrobu používajú polyestery, nylon či rôzne plastové fólie.


Medzi základné tvary letiek patria:

  • Standard
  • Slim
  • Pear
  • Kite


Standard letky

Štandardné letky sú najbežnejším a najväčším typom letky. Tieto letky sa používajú, ak hádžete šípky s menšou silou. Takisto sa najčastejšie používajú pri steel hrotoch, kedy je šípka ťažšia, alebo ak máte dlhšiu násadku. Ťažšie šípky vyžadujú menej sily a väčšie letky pomôžu udržať šípky vo vzduchu dlhšie s ľahším hodom. Štandardné letky môžu tiež pomôcť vyrovnať a stabilizovať cestu šípky pri lete. Ak sa vaše šípky neustále pri lete nakláňajú k podlahe, vtedy sú väčšie letky ideálne. Pridaný odpor bude tlačiť šípku vyššie. 


o

Slim letky

Ide o tenšie a menšie letky ako štandardné, sú ideálne pre hráčov, ktorí majú tendenciu hádzať šípky oveľa silnejšie. Sú tiež ideálne pre hráčov, ktorí používajú šípky s kratšími násadkami alebo hrajú s ľahšími šípkami. Dobrá voľba je využiť slim letky, ak vaše šípky letia pod vysokým uhlom (väčším ako 10 stupňov) - slim letka má menší odpor vzduchu, čo umožní, aby sa uhol zmenšil. Tieto letky sa využívajú často vtedy, keď sú na terči šípky veľmi blízko seba. Slim letky sú tiež skvelé, pretože zredukujú akúkoľvek možnosť odrazu šípky späť z terča. 

o

Pear letky

Letky v tvare slzy sú oveľa okrúhlejší ako iné letky. Vďaka zaoblenému tvaru a skutočnosti, že sú také široké, tieto letky uľahčujú hráčom šípok umiestniť šípky presne tam, kde ich chcú. Pri väčších letkách to totiž môže byť zložitejšie. Tvar pear letiek a spôsob, ako sa tvar zužuje na obidvoch koncoch, umožňuje veľmi ľahké ovládanie. Sú ideálne pre každého hráča so šípkami, ktorý má tendenciu zápasiť s letom šípky pod väčším uhlom a udržaním jej trajektórie.

p

Kite letky

Kite letky sú na konci širšie a ostro rezané smerom k násadke šípky. Ide o extrémny uhol, ktorý nenájdete pri nijakej inej letke. Kite letka ponúka hráčovi neuveriteľnú kontrolu nad jeho šípkou. Je ideálna pre hráčov, ktorí chcú mať možnosť umiestniť svoje šípky na presné miesto na terči.  Kite šípky sú ideálne pre situáciu, kedy sú šípky na terči tesne vedľa seba.

o

Naša ponuka letiek

U nás nájdete širokú ponuku letiek na šípky v rôznych tvaroch či farbách. Okrem výhod jednotlivých tvarov letiek, letka umožňuje (vďaka širokej škále možností dizajnu) hráčovi vyjadriť svoj vkus, názor či dokonca i filozofiu. Prezrite si našu ponuku letiek a vyberte si tú ideálnu pre vás!


CELÚ NAŠU PONUKU LETIEK NÁJDETE TU!

Veríme, že s nami si vyberiete!

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať, radi Vám poradíme.

Páčil sa Vám tento článok?