Čas na basketbal!

Čas na basketbal!

Radi hráte basketbal? Tak to ste na správnom mieste.

U nás nájdete široký výber basketbalových košov - či už basketbalové koše so stojanom, závesné basketbalové koše na stenu alebo basketbalové obruče. Okrem basketbalových košov ponúkame basketbalové lopty na rekreačnú aj turnajovú hru, veľkosti pre deti aj dospelých. V ponuke máme aj príslušenstvo na basketbal, a to konkrétne siete na kôš a pumpy na lopty.

​Basketbalové koše sú ideálne do záhrady, pre školy aj rekreačné zariadenia.

Prečo hrať basketbal?

  • Hranie basketbalu je aeróbny typ cvičenia, čo je blahodarné pre naše zdravie, a to konkrétne pre naše srdce a cievny systém.
  • Jedna hodina basketbalu vám pomôže spáliť viac ako 600 kalórií, pravidelným tréningom sa vyvarujete vysokému tlaku, srdcového infarktu a ďalším srdcovo-cievnym chorobám.  
  • Basketbal znižuje Váš pokojový pulz, čím je srdce menej zaťažované.
  • Dribling, prechádzanie a streľba zlepšuje koordináciu.
  • Basketbal tiež zvyšuje svalstvo v oblasti paží, nôh a žalúdka.
  • Basketbal pôsobí pozitívne aj na duševné zdravie, pretože sa pri ňom uvoľňujú hormóny šťastia. Tým sa viete lepšie ubrániť stresu a spíte lepšie v noci.
  • Basketbal má pomerne jednoduché pravidlá, takže sa ho rýchlo naučíte hrať.
  • Basketbal je kolektívna hra, takže pri jeho hraní človek uspokojuje jednu zo základných ľudských potrieb - potreba socializácie. 
  • Basketbal vás učí spolupráci v tíme a vytvára nové priateľstvá.
  • Basketbal Vás naučí prijať občasnú prehru, čo sa odzrkadlí aj vo vašom každodennom živote, kedy budete lepšie zvládať situácie, kedy sa Vám niečo nepodarí.Naša ponuka basketbalových košov

Basketbalový kôš Lifetime Buzzer Portable 225-305

ŠPIČKOVÝ samostatne stojaci basketbalový kôš, ktorý je výškovo nastaviteľný (225-305cm).  

Je vhodný pre mládež aj pre dospelých hráčov na rekreačnú hru. Môže sa využívať vo vonkajšom aj vnútornom prostredí. Kôš má jednoduchú montáž aj demontáž, výškovo nastaviteľný stĺp (nastavenie výšky teleskopickým systémom).

Zadná doska má 112cm a je vyrobená z HD polyetylénu. Na doske je upevnený basketbalový kôš s oceľovou obručou priemeru 45 cm lakovanou práškovým lakom a so sieťkou odolnou proti poveternostným vplyvom.
Stojan je z čierneho polyetylénu s prepravnými kolieskami na čelnej strane. Plní sa vodou alebo pieskom pre zaistenie stability (46 l).

Tento výrobok spĺňa európske bezpečnostné normy EN 71.

koš
koš

Basketbalový kôš Lifetime Streamline Portable 229-305cm

Tento prenosný basketbalový systém od spoločnosti Lifetime je vybavený 44 palcovou doskou Shatterproof Fusion s teleskopickým nastavením výšky od 228,6 do 304,8 cm v krokoch po 15 cm.

Basketbalový kôš slúži na vnútorné aj vonkajšie použitie.

Akrylová odrazová doska 122cm pre profesionálny vzhľad so spevneným rámom.
Pomocou 45-litrovej prenosnej nohy "Streamline" je tento systém ideálny pre začínajúcich a rekreačných basketbalových hráčov. Základňa sa dá naplniť vodou alebo pieskom.

Tento kôš obsahuje klasickú obruč s nylonovou sieťou odolnou voči poveternostným vplyvom.

Stojan je z čierneho polyetylénu s prepravnými kolieskami na čelnej strane. 

Tento výrobok spĺňa európske bezpečnostné normy EN 71.
koš
koš

Basketbalový kôš Lifetime Rebound Chicago 168-229cm

Ide takisto o ŠPIČKOVÝ samostatne stojaci, výškovo nastaviteľný (168-229cm) basketbalový kôš. 
Vysoká kvalita pre rekreačnú hru, veľmi odolné prevedenie. Je vhodný pre deti a  mládež  na rekreačnú hru. Môže se využívať vo vonkajšom aj vnútornom prostredí.

Kôš má jednoduchú montáž aj demontáž, výškovo nastaviteľný stĺp (výška 168 - 229 cm po obruč). Nastavenie výšky teleskopickým systémom. (Po 15,2 cm)

Nepriehľadná doska z HD polyetylénu. Na doske je upevnený basketbalový kôš s oceľovou obručou lakovanou práškovým lakom a so sieťkou odoľnou proti poveternostným vplyvom.

Stojan je z čierneho polyetylénu s prepravnými kolieskami na čelnej strane. Plní sa vodou alebo pieskom pre zaistenie stability.

Tento výrobok spĺňa európske bezpečnostné normy EN 71.

koš
koš

Basketbalový kôš Lifetime Power Dunk 244-305

Konštrukcia basketbalu Power Dunk je najrobustnejšia verzia, ktorú Lifetime poskytuje pre domáce použitie. Masívna oceľová obruč s odpružením Slam-It s dvojitou kompresnou pružinou.

Veľká priehľadná doska má vzhľad ako profesionálne dosky v NBA. Kôš je vybavený rýchlym nastavením výšky. Power Dunk je veľmi vhodný pre alternatívne použitie hráčov s rôznou výškou (vekom). Výška obruče je nastaviteľná od 2,44 do 3,05 metra (oficiálna výška) v krokoch 15,24 cm.

Plastová základňa môže byť naplnená vodou alebo pieskom. Prostredníctvom zabudovaných dopravných koliesok sa kôš môže pohybovať bez väčších ťažkostí. Vhodné pre vnútorné aj vonkajšie použitie.

koš

Basketbalový kôš GARLANDO Boston 91x61cm

Kvalitná profesionálna doska s basketbalovým košom pre voľný čas, vhodná pre mládež aj dospelých hráčov. Môže sa využívať vo vonkajšom aj vnútornom prostredí.

Doska je z pevného plastu hrúbky 30mm, so zadným rebrovaním a zpevňujúcimi kovovými tyčami tvaru V pre bezpečné a pevné upevnenie na stenu.

Na doske s klasickými červenými čiarami na bielom podklade je upevnený basketbalový kôš s oceľovou obručou priemeru 45 cm lakovanou práškovým lakom a so sieťkou odolnou proti poveternostným vplyvom.

Tento výrobok splňuje európske bezpečnostné normy EN 71.

 

koš

Basketbalová doska Spalding Backbord Highlight

Doska je vyrobená z ekologicky zloženého, recyklovaného materiálu v klasickom prevedení a obdĺžnikovým dizajnom.

Nová basketbalová doska Spalding Highlight je odrazová doska na okrúhle a štvorcové stĺpy a môže byť tiež pripojená na stenu alebo napríklad nad vašou garážou.

Súčasťou dosky je štandardná basketbalová obruč SPALDING s vodovzdornou sieťkou.

koš

KORG-Kruh na basketbal so sieťkou d/k 45 cm 19mm

Obruče na basketbal vyrobené z jednotlivého oceľového rámu.
V balení: trojfarebná, pevná sieťka a potrebné skrutky pre inštaláciu.
- Priemer: 45 cm
- Priemer obrúčky: 19 mm , bez odpruženia

koš

KORB Kruh na basketbal so sieťkou 45 cm s odpružením

Obruče na basketbal vyrobené z dvojitého oceľového rámu.
V balení: trojfarebná, pevná sieťka a potrebné skrutky pre inštaláciu.
- Priemer: 45 cm
- Priemer obrúčky: 2 x 19 mm
- Odpružený 

 

koš

Basketbalové lopty

Basketbalová lopta Spalding TF 1000 Legacy veľkosť 7

Oficiálna súťažná lopta Spalding TF 1000 Legacy - určená pre profesionálne vnútorné zápasy.

Novo navrhnutý materiál ZK zaručuje vylepšenú reguláciu vlhkosti a poskytuje hráčom maximálnu kontrolu lopty. Špeciálny dizajn s "hlbokým kanálom" zaisťuje lepšiu priľnavosť a jemnejší dotyk. TF1000 Legacy je špeciálne navrhnutý pre basketbal na vysokej úrovni a bol schválený FIBA.


Basketbalová lopta Spalding NBA Gold series 7

Spalding NBA Gold basketbalová lopta je najpredávanejšia basketbalová lopta Spalding pre vnútorné i vonkajšie použitie. Pre dokonalú priľnavosť a pocit pri hre je NBA Gold veľmi populárna basketbalová lopta pre tréning i súťaže.
K dispozícii iba vo veľkosti 7
Materiál: kompozitná koža
farba: hnedá


Basketbalová lopta Spalding TF-150 veľkosť 5

Spalding TF-150 je rekreačná gumená lopta. Vychutnajte si hranie s touto loptou na všetkých typoch plôch, v interiéri aj v  exteriéri.
Lopta má odolný povrch a vnútornú vrstvu z prírodného kaučuku.
Basketbalová lopta Spalding NBA 4Her vel. 6

Spalding NBA 4Her Basketbalová lopta pre ženy je dobrá súťažná aj tréningová lopta, vhodná pre vonkajšie použitie. NBA 4Her basketbal vynikajúce uchopenie a je vyrobená z odolnej gumy.

Basketbalová lopta Spalding 5 NBA Junior

Veselé farebné prevedenie - to je basketbalová lopta Spalding NBA Junior, ktorá je vhodná na použitie vonku, ale aj na tréning vo vnútri.
Menší priemer NVA junior veľkosť 5 je vhodný pre deti. Lopta poskytuje vynikajúcu priľnavosť a je vyrobená z odolného syntetického materiálu.VŠETKY BASKETBALOVÉ LOPTY Z NAŠEJ PONUKY NÁJDETE TU

lopta
lopta
lopta
lopta
lopta

Príslušenstvo k basketbalu

Pumpy na lopty

Spokey PAMPERO Pumpa 10

V súprave hustilka, hadička a 2 koncovky
- Dĺžka hustilky: 25cm
- MIX farieb
Spokey PAMPERO 10 Pumpa 12

V súprave hustilka, hadička a 3 koncovky
- Dĺžka hustilky: 30cm
- MIX farieb

PAMPERO DUAL Pumpička obojsmerná žltá

Pumpuje pri pohybe oboma smermi!
V súprave hustilka, hadička a 3 koncovky
Dĺžka hustilky: 30cm
MIX farieb

SIETE na basketbalové koše nájdete TU!

pumpa
pumpa
pumpa
siet

Veríme, že s nami si vyberiete všetko, čo potrebujete ku skvelej hre! V prípade záujmu objednávajte na našom eshope sportino.sk alebo nás navštívte na našej predajni v Trnave! 

Tešíme sa na Vás!

Páčil sa Vám tento článok?