0918 882 180              info@sportino.sk         Predajňa Trnava

Balančné vankúše na Sportino.sk

Balančné vankúše na Sportino.sk

Do našej ponuky sme zaradili po novom aj FITNESS pomôcky! Tento týždeň sme si pripravili článok o balančných vankúšoch, s ktorými urobíte skvelý krok vpred ku svojmu zdraviu! 

Spolu sa pozrime na to, čo to vlastne balančný vankúš je a ako sa dá používať!

Čo je balančný vankúš?

Balančný vankúš je vankúšik napustený vzduchom, ktorý má masážny a rehabilitačný účinok. Je vhodný pre fyzioterapeutické cvičenia, uľavenie od neustáleho sedenia a tréning rôznych svalových skupín. Najmä užívatelia počítačov majú často zlé, nezdravé držanie tela. To zaťažuje chrbát a môže viesť z dlhodobého hľadiska k poškodeniu chrbtice a chronickej bolesti. Vankúš podporuje zdravé a vzpriamené držanie tela, trénuje rovnováhu a je vhodný na trvalé posilnenie stavcovej svaloviny. 

Balančné vankúše bývajú spravidla z jeden strany hladké a z druhej strany obsahujú masážne výčnelky, ktoré možete použiť aj na masáž chodidiel!Sedenie s balančným vankúšom

Klasické statické sedenie zaťažuje pohybový aparát. Keď sedíme v nesprávnej polohe preťažujeme naše svaly, kĺby, šľachy a ostatné tkanivá. Správnou polohou toto preťaženie minimalizujeme, ale aj tak po 30 minútach začína byť pohybový aparát preťažený, čo sa prejaví únavou. Preto sa odporúča meniť každých 30 minút charakter práce. Najlepšia možnosť je pred každým ďalším sedením stráviť čas aktívne - pohybom. To však v niektorých prípadoch nie je možné. V prípade, že máte prácu prevažne sedavú, môžete zmierniť statické preťaženie aktívnym sedením.

Aktívne sedenie umožňuje variabilný pohyb panvy a trupu. Takéto sedenie podporuje funkciu trupových svalov a zmierňuje statický tlak na kĺby panvy a chrbtice. Aktívne sedenie takisto zlepšuje držanie tela, posilňuje svaly chrbta a brucha, pomáha k správnej cirkulácii krvi v celom tele a zmierňuje fyzickú i psychickú únavu. 

Toto spomínané aktívne sedenie ľahko dosiahnete práve balančným vankúšom, a to tým, že si ho položíte priamo na stoličku. Veľkou výhodou balančných vankúšov je, že sú ľahko prenášateľné, takže si ich môžete vziať kamkoľvek so sebou!

kk

Cviky s balančným vankúšom

S balančným vankúšom viete posilniť celé telo! Pozrite si videá s rôznymi cvikmi!

Naša ponuka balančných vankúšov

Ponúkame balančné vankúše kvalitnej značky MOVIT v rôznych farbách a veľkostiach! U nás nájdete balančné vankúše s priemerom 33 cm a 37 cm. 

Balančné vankúše dovážame z Nemecka od nášho partnera MaxStore.


Balančné vankúše MOVIT sú z nešmykľavého materiálu, sú šetrné k pokožke a bez škodlivých ftalátov!Urobte niečo pre svoje zdravie a zaobstarajte si balančný vankúš na sportino.sk! Veríme, že s nami si vyberiete.


Ak sa Vám článok páčil, nezabudnite nám dať vedieť!

Páčil sa Vám tento článok?