0918 882 180              info@sportino.sk         Predajňa Trnava

5 zaujímavých faktov o stolnom futbale, o ktorých si ešte nepočul

5 zaujímavých faktov o stolnom futbale, o ktorých si ešte nepočul

Zaujímate sa o stolný futbal? Tak to ste na správnom mieste. V tomto článku si ukážeme niekoľko zaujímavostí zo sveta stolného futbalu.

Poďme na to!

1. Nikto nevie, kto vymyslel stolný futbal

Stolný futbal je populárnou hrou v rôznych krajinách sveta a zaujímavé je, že nikto vlastne nevie, kto túto hru vymyslel. Vieme, že stolný futbal sa vynašiel v Európe, ale kto s ním ako prvý prišiel, sa nedočítame. So stolným futbalom sa spája meno Harold Searles, ku ktorému vieme priradiť prvý patent na hru z roku 1923. Stolný futbal však podľa všetkého existoval ešte pred týmto rokom. Tvrdí sa, že stolný futbal bol hraný už okolo rokov 1880-1890. Do úvahy prichádzajú aj ďalší dvaja muži - Španiel Alexandre de Finesterre, ktorý tvrdí, že hru patentoval, ale tento papier sa stratil a Francúz Lucien Rosengart, ktorý hovorí, že hru vymyslel pre svoje vnúčatá.

2. Najdlhšia hra trvala 61 hodín a 17 minút

Ide o rekord zapísaný v Guinnesovej knihe rekordov a dátum tohto rekordu sa pripisuje dňom 29. august až 1. september 2012. Rekord získali štyria Rakúšania - Alexander Kuen, Manuel Larcher, Bernd Neururer a Dietmar Neururer. Je fascinujúce, ako dokázali odohrať tak dlhú hru!

3. Najdlhší vyrobený stolný futbal meral viac ako 135 metrov

Pôvodne bol najdlhší stôl na stolný futbal bol vytvorený Talianom s menom Marco Berry Onlus v roku 2015. Na tomto stolnom futbale dokázalo naraz hrať až 424 hráčov. Stolný futbal a hra na ňom slúžila na zbierku pre detskú nemocnicu MAS CTH v meste Hargeisa v Somálsku. Presná dĺžka stola bola 121,40 m.

Rekord prekonala až čínska spoločnosť Jiujiang Jiuxing Sports Facility 27. septembra v roku 2019. Tento stôl meral až 137.756 m. Stôl bol vyrobený na počesť šampionátu stolného futbalu v Číne a bol súčasťou otváracej ceremónie. Na tomto stolnom futbale si zahralo naraz 380 hráčov.

4. Loptička sa dokáže pohybovať rýchlosťou až 56 km/hod

Najväčšia zaznamenaná rýchlosť stolnofutbalovej loptičky počas hry sa vyšplhala až na 56 kilometrov za hodinu! Ak si to porovnáme s najrýchlejším bežcom na svete, Usainom Boltom, jeho maximálna rýchlosť dosiahla 44 km/hod. Zaujímavé, však? Keď by túto loptičku nedokázal dobehnúť samotný Usain, čo mal potom robiť samotný brankár?

5. Najdrahší predaný stolný futbal stál až 48 500 eur

Najdrahší stolný futbal bol prvýkrát vyrobený v roku 2008 v Taliansku a uvedený na trh v roku 2011. Na internete ho nájdete pod názvom 11-The Beautiful Game. Jeho ručná výroba trvá až 12 mesiacov. Táto limitovaná edícia stolného futbalu je vyrobená z chrómu a onyxu a má krásny čierno-biely dizajn. Luxusný stolný futbal sa pôvodne predával za cenu 48 500 eur, cena sa však medzitým mohla zvýšiť. Stolný futbal je možné si stále zakúpiť, takže ak nemáte kam vyhadzovať peniaze, tento luxusný stolný futbal môže byť správna cesta.


Zaujíma vás, ako tento stolný futbal vyzerá? Pozrite si nasledujúce video.

Najdrahší stolný futbal

Naša ponuka

U nás nájdete stolné futbaly pre deti i dospelých na rekreačné či komerčné účely za najlepšie ceny na Slovensku. Okrem samotných stolov na stolný futbal ponúkame aj veľký výber príslušenstva a doplnkov na hru. Ročne predáme viac ako 1000 stolov, v prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Kliknutím na zelený rámček sa dostanete na našu ponuku stolného futbalu.

Stolný futbal na sportino.sk

Kliknite TU

 

 

Veríme, že sa Vám článok páčil a že si vyberiete z našej ponuky stolného futbalu. Nezabudnite sa podeliť o tieto zaujímavosti aj so svojimi priateľmi pri najbližšej hre! V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať, radi Vám poradíme.

Prezrite si aj naše ďalšie články súvisiace so stolným futbalom.